Zlaté týmy braškovských žáků

O víkendu 24-26. května se na Braškově konalo okresní kolo Hry Plamen. Závod je pro braškovské hasiče vždy náročný, protože krom samotného soutěžení sbor zajišťuje i většinu organizace, přípravy areálu a závodních tratí, občerstvení a mnohé další činnosti spojené s pořadatelstvím.

Našim závodníkům se letos mimořádně dařilo.

Soptíci byli “na bedně” ve všech disciplínách, nejhůře třetí na požárních útocích. Štafetu dvojic a požární útok CTIF vyhráli, ve zbylých štafetách pak obsadili druhá místa. Celkovým součtem devíti bodů tak získali zlaté medaile!

Braškovským nováčkům, pojmenovaným “Spojky”, se také dařilo. Obsadili dvě osmá, dvě sedmá a jedno šesté místo v jednotlivých disciplínách a celkově se zařadili na osmou pozici. Požární útok běželi v soutěžním závodě poprvé, čas 42,35 je tak velmi pěkný!

I Tazmánům se skvěle dařilo. Také ve všech disciplínách dosáhli na “bednu”. Nejhůře byli třetí na požárním útoku. Vyhráli štafetu CTIF a ve zbylých disciplínách byli stříbrní. Celkově ale dosáhli součtem deseti bodů na zlato! Porazili silný bronzový tým z Velvar i celkově druhé obhájce vítězství ze Hřebče. Závodní sezona tedy pro Tazmány nekončí, čeká nás za 14 dní krajské kolo Hry Plamen v Rakovníku.

V neděli jsme tak na Braškově slavili zlatý hattrick! Krom zlata českých hokejistů jsme oslavili vítězství starších i mladších žáků. Za druhý hattrick lze považovat zisk třech putovních pohárů za poslední měsíc. Krom okresního poháru z Plamene také putovní poháry ze Žiliny a Lhoty.

Na závěr musíme poděkovat kamarádům z Pleteného Újezdu, kteří nám pomohli s vydáváním obědů a večeře, tedy Majce Stuchlíkové a jejím kolegyním. Dále technické četě složené z H. Laitnera, P. Jelínka , K. Brůčka ml., T. Votavy, M. Špačka a T. Langa, která připravila tratě a také je rychle sklidila a přestavěla na další disciplíny. A samozřejmě rozhodčím, kteří v sobotu na tratích stáli i více než deset hodin.

Nelze vynechat braškovský catering, tradičně složený z Michaly a Milana Špačkových a Honzy Skopového.

Text: V. Chalupa, foto: L. Šmídová, V. Chalupa, K. Holerová a členové SDH Braškov.

Další foto: https://www.rajce.idnes.cz/ascarius/album/mh-2024-plamen-na-braskove