Třídenní okresní závody PLAMEN – PLCHOV 25.5.-27.5.2018

Od pátku 25.5. do neděle 27.5. se konaly třídenní hasičské okresní závody v Plchově.

Pátek 25.5.
První posádka pracovní čety odjela již v dopoledních hodinách postavit stanové městečko, zázemí a kuchyň. Ostatní dorazili na místo v odpoledních hodinách.
V podvečer po slavnostním nástupu se konala první disciplína a to „štafeta dvojic“.
Tazmáni měli štěstí, startovali mezi prvními, a tak měli dobré podmínky i suchý terén. Soptíci coby poslední na řadě vybíhali v pozdních odpoledních hodinách, tudíž trať byla dosti kluzká, ale byli stateční a bojovali. 
Po prvním závodě skončili Tazmáni první, Soptíci sedmí. 

Sobota 26.5.
Dopoledne byla na programu „štafeta 4×60“, kde se oběma družstvům dařilo a skončily na prvních místech. 
Přes oběd se začala plnit disciplína „CTIF-útok“, kde Tazmáni předvedli excelentní bezchybnou akci – po doběhnutí jim začali tleskat a sklánět poklonu i někteří rozhodčí – neudělali jedinou chybu – v této disciplíně zvítězili. Ovšem i mladším Soptíkům se dařilo, až na pár drobných chyb jako přeskok přes vodní příkop, mluvení, chybný uzel…skončili druzí. 
V odpoledních hodinách se na dráhu připravil tzv.šnek a mohla začít disciplína „štafeta 400 m CTIF“.
Starší měli jednu nesprávně překonanou překážku, mladší udělali chybu tím, že jeden závodník nešťastně vyšlápl z dráhy. I tak obě družstva skončily na druhých místech. 
Po sečtení průběžných výsledků už jsme měli tušení, jak asi dopadne celkové umístění, ale přeci jen ještě závod neskončil.

Neděle 27.5.
Poslední třetí den byly na programu „požární útoky“.
Starším se tentokrát moc nedařilo a s časem 30,85 skončili na 4.místě, naopak Soptíkům jeden z pokusů vyšel hezky a s časem 30,69 dosáhli na 2.místo.
Sečteno, podtrženo a celkové výsledky byly nad naše očekávání. 
Tazmáni se konečně dočkali a dosáhli na vysněné ZLATO, což jim umožnilo postup do krajského kola, které se letos koná ve Vlašimi.
Soptíci si udrželi laťku a stejně jako loni skončili také na prvním místě. 
Po návratu na domácí půdu přijel k hasičárně našim „zlatým borcům“ osobně popřát starosta obce Braškova, pan Vladimír Dráb, pokropil vítěze šampaňským a připil si s nimi i s ostatními vedoucími na zdraví a na další úspěchy. 

Družstvo TAZMÁNů: Brůček Karel, Burger Václav, Holer Vendelín, Hylas Erik, Janoušková Gabriela, Konštacká Anna, Kyliáš Jan, Langová Anna, Novotná Klára Marie, Tomášková Adéla, Tomášková Eva

Družstvo SOPTÍKů: Hlásenský Richard, Holer Mikuláš, Houška Marek, Houšková Alice, Hrdličková Ella, Hrmo Jonáš, Chalupa Tomáš, Kamenický Jan, Kyliáš Michal, Lang Tomáš, Mařík Jakub, Šmíd Martin