Sobota ve znamení sportu i kultury

V sobotu, jednadvacátého srpna, jednadvacátého roku, jednadvacátého století si u nás v obci přišli na své příznivci hasičského sportu i divadelního umění. Na Braškově a to konkrétně na Valdeku se nejprve odpoledne odehrálo “Meziobecní derby” v požárním útoku mezi SDH Braškov a SDH Pletený Újezd. Soutěžilo se v kategoriích mladší žáci – mlžáci, starší žáci stržáci a chlapci a děvčata…. ti to měli ale ztížené tím, že si před samotným útokem losovali danou pozici, takže kdo normálně dělá třeba koš, běžel na proudu a ten kdo nosí rozdělovač se šel ponořit do kádě se savicí. Takže jsme to nazvali “PoPletený útok”
Počasí i nálada byla skvělá a výsledná “plichta”, kdy zvítězili mlžáci a děvčata z Braškova a stržáci a chlapci z Pletného Újezda, byla naprosto zasloužená. Vítězům byly předány putovní poháry a diplomy, všem pak sladké medaile. Po podaných výkonech se všichni již těšili na posezení s točeným selátkem na grilu a točeným kozlíkem na čepu. Poháry, medaile a diplomy dodal náš sbor, čuníka a pití pak kolegové z Pleteného Újezda. Doufáme, že si příští rok toto klání zopakujeme a vytvoříme tak novu tradici.

Jen toto sportovní klání skončilo, tak se část zúčastněných přesunula na Valdecký háj, kde se od půl osmé večerní hrálo divadlo. 113 platících diváků pobavili herci ze spolku Na rohu u nás z.s. s komedií od Miroslava Horníčka “Dva muži v šachu”.

Za Braškovské hasiče sepsal Hugo Laitner a vyfotil Pavel Stádník