Skip to main content

Rok 2018 je pro historii našeho národa rokem významným.  Snad budeme slavit sto let od konce Velké války, v níž svoje životy položili občané naší vsi, možná budeme slavit vznik Československa…..tyto obě události se staly až na podzim……..!!! Ovšem občané Braškova, respektive VALDEKU, praví vlastenci a patrioti mohli oslavovat již v únoru!!!!

Do dalekého Pchjongčchangu, dějiště zimních olympijských her, totiž odletěl, nejen NAŠI obec, ale hlavně Českou republiku, reprezentovat Petr HORÁK mladší.

Narodil se 7.9.1991. Od malička je sportovcem tělem i duší. Patnáct sezón odehrál v kladenském dresu hokejovém, zkoušel jako správný vesnický kluk fotbal, až ho v roce 2004 přemluvil nejlepší kamarád Vašek ŽALUD z Valdeku, aby zkusil snowboard. V letech následujících pak bylo možné spatřit dva hochy, kterak se vší vervou na Valdeku shrabují z chodníků sníh…..a vozí ho v kolečkách na Háj!!!! Právě tam Petr“Horis“ Horák zkoušel svoje první snowboardové triky, které ho přivedly až k účasti na olympijských hrách!!! Tím si splnil dětský sen. Vždyť který sportovec o této metě nejvyšší nesní?!? Na této dlouhé a místy velice bolestivé cestě mu byla největší oporou jeho rodina, zejména otec Petr „Bomber“ Horák .  Od samého začátku ho v novém sportu podporoval mnoha způsoby. Sám skálopevně věřil, že účast na hrách je možná, ovšem do ničeho „malého“ Péťu nenutil. A tak se po účasti na letošních závodech ve švýcarském Laaxu sen stal realitou!!!

Petr Horák se v olympijském programu představí v disciplínách – Slopestyl a BigAir.

DRŽME TEDY VŠICHNI BRAŠKOVÁCI PALCE!!!!!!!

Pavel Stádník - kronikář