Letní hasičské soustředění 22.8.-26.8.2018

Po dobrých zkušenostech jsme se letos vrátili do Roztok u Křivoklátu, kde jsme strávili krásných pět dní v rámci letního hasičského soustředění.
Program byl nabitý. Přes den jsme se věnovali hasičině. Trénovali jsme požární útoky, štafetu dvojic, vázali jsme uzle, procvičovali zdravovědu, práci s mapou a buzolou, technické a topografické značky…..vedoucí se nám maximálně věnovali. 
V rámci soustředění jsme hráli celotáborovou hru tentokrát na téma „letní olympijské hry“. Byli jsme rozděleny do družstev, malovali jsme si vlajku, dostali jsme čelenky(pásky) v barvě svého týmu: červený, žlutý, modrý, zelený, černý. Počasí nám přálo, a tak nejzábavnější disciplína byla na vodě, kdy jsme na člunu přemísťovali posádku z jednoho břehu na druhý. To nás moc bavilo. Jednou z disciplín bylo něco jako biatlon – střelba, jízda, plavání ve vzduchu…
Jeden večer se konalo tradiční opékání buřtíků. Poslední večer byla pro děti připravena stezka odvahy, kde na konci byl pro každého připraven balíček s odměnou. 
Při závěrečném nástupu byla předána z rukou starosty sboru Petrem Jelínkem několika členům „čestná uznání“ za dlouhodobou, vynikající reprezentaci sboru – Evě Tomáškové, Eriku Hylasovi, Aničce Konštacké.
Pět dní uteklo strašně rychle, užili jsme si spoustu legrace, získali nové zkušenosti, vychytali „některé mouchy“….budeme doufat, že se tu příští rok opět sejdeme….